Seat Ibiza - testy, porady, recenzje, tuning samochodowy

KLUB SEAT IBIZA POLSKA
Forum miłośników marki Seat Ibiza

Łączny czas online:

Zgłoś swojego Seata do konkursu !

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 lut 2012, o 10:41 

Ostrzezenia: (0%)
Online: 24d 12h 32m 48s
Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 177 razy
auto: Ibiza 6K, 1.4i 60KM APQ SE, 1999r.
Witam, jakiś czas temu pisałem o rzekomym piszczeniu paska alternatora, jednak to nie to, wymieniłem koło pasowe i pasek i nadal to samo. Dzisiaj udało mi się zdążyć otworzyć maskę póki jeszcze ten dźwięk był. Otóż co zauważyłem:
-dźwięk łudząco podobny do piszczącego paska (to nie pasek więc ta ewentualność odpada), czasem przypomina "jęczenie", czasem jest niejednostajny, takie "ue, ue, ue" w szybkich cyklach (nie wiem jak to lepiej nazwać :-/ )
-dosyć głośny
- w kabinie wydaje mi się jakby dobiegał z lewej strony auta
- kiedy otworzyłem maskę ciężko mi było go dokładnie zlokalizować bo ten dźwięk niósł się po całej komorze silnika, chociaż najbardziej prawdopodobne miejsce to skrzynia/jej okolice
- kiedy go odpalę to nic nie piszczy, tylko w te rekordowe mrozy raz czy dwa razy zapiszczało zaraz po uruchomieniu ale zaraz przestało
- auto może stać na wolnych obrotach i nic nie piszczy, ale kiedy się rozpędzam i przekroczę "magiczną" granicę (około 2000 obrotów) to wtedy zaczyna się "koncert" i piszczy nawet kiedy się zatrzymam i silnik pracuje na biegu jałowym to piszczy.
- po dłuższej jeździe ( kilka km) piszczenie na wysokich obrotach nadal jest słyszalne, ale jak wcisnę sprzęgło i obroty spadną-cichnie.
- piszczenie raczej nie zależy od tego, czy sprzęgło jest wciśnięte, czy nie, raczej od obrotów, zmienia się częstotliwość, ale nieznacznie.
- najczęściej jest tak, że piszczy przy pierwszej danego dnia jeździe, potem cały dzień jest cisza.

Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe, starałem się jak najprościej to opisać.
Nie udało mi się nagrać tego dźwięku, ale znalazłem trochę podobny na innym forum http://zolnierz20.wrzuta.pl/audio/5pZUfFngf18/mic-2010-06-15_19h42m36s. Za każdą poradę, sugestię z góry dziękuję. Pozdrawiam

JEŚLI POMOGŁEM KLIKNIJ "POMÓGŁ" :)
SPRZEDAM:http://www.klubseatibiza.pl/forum/inne/antena-sirio-100-t57902.html

Tytuł: Reklamy Google

PostNapisane: 5 lut 2012, o 13:27 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 9d 16h 22m 23s
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 9 razy
auto: Ibiza CLXi, 1994, 1.3 AAV
W moim przypadku dzieje się podobnie, piszczenie dochodzące ze skrzyni biegów, ustaje po wciśnięciu sprzęgła, Występuje przez chwilę po odpaleniu w największe mrozy. po odpaleniu powyżej 2000 obr. cichnie. Gdy olej się lekko rozgrzeje również.
Gdy odrazu rozpoczynam jazdę również.
Podejrzewam że jest to spowodowane niskimi temperaturami i gęstym olejem w skrzyni biegów, smarowanie w skrzyni odbywa się w sposób rozbryzgowy, a olej jest zbyt gęsty by od razu wszędzie dotrzeć. Olej nie dociera od razu we wszystkie miejsca i nasprawdopodobniej jeden z wałków w skrzyni popiskuje w tulejce.

Lecz oczywiście to tylko moje przypuszczenia, może ktoś jest lepiej zorientowany i rozwieje nasze wątpliwości...

PostNapisane: 12 lut 2012, o 23:54 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 15h 11m 38s
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
auto: Seat Ibiza II 1.4 44KW 1996 r
dołączam sie do tematu , mam identycznie taki sam problem :)

-- 19 Feb 2012, o 14:46 --

Dzisiaj zdązyłem otworzyc maskę , gdy ten dzwięk był :) otóz jest to skrzynia biegów , lub sprzegło(łozysko oporowe) , bo gdy wcisnąłem sprzęgło dzwięk ustawał ,gdy pusciłem spowrotem pisk. moze to byc spowodowane mała iloscią oleju w skrzyni.jutro wymianiam olej wiec zobaczymy czy pomoże :))

Strefa czasowa: UTC + 1