Seat Ibiza - testy, porady, recenzje, tuning samochodowy

KLUB SEAT IBIZA POLSKA
Forum miłośników marki Seat Ibiza

OGŁOSZENIE

Łączny czas online:

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 433 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 wrz 2012, o 19:15 
Uzytkownik
Uzytkownik

Ostrzezenia: (0%)
Online: 10h 41m 50s
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
auto: Seat Ibiza ST 1,4 +LPG 2011r
Tydzień temu i pod moją maską "zagościła" sekwencja Lovato Smart .Mam silnik 1,4 16v 86KM puki co zrobilem ok 500km i powiem szczerze jestem bardzo zadowolony spalanie jazda mieszana 9 litrow wiec jest ok

Tytuł: Reklamy Google

PostNapisane: 7 paź 2012, o 16:25 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 5d 14h 52m 42s
Podziękował : 3 razy
auto: Seat Ibiza II 1999r. 1.4 60KM APQ
Norbert08 napisał(a):
Witam
Posiadam Ibize 96 r. 1.4 benzyna 60KM 44kW. Samochod jest roboczy ,ktorym zarabiam.Dlatego nie potrzebuje profesjonalnej instalacji tylko dobrej zeby nie bujac sie po warsztatach
W tym tygodniu chce zainstalowac instalacje ale nie mam pojecia jaka bo kazdy mi mowi co innego . Jedni proponuja mi sekwencje i jak juz to jestem zdecydowany na KMN koszt 2400 . Natomiast inni odradzaja mi sekwencje a mowia zeby zalozyc zwykla instalke LOVATO koszt 1500

Prosze o pomoc

Z Gory dzieki

Kolego co do wyboru instalacji to do tego silnika spokojnie załóż sobie II generację tylko musi być porządnie zainstalowana i wyregulowana. Mam w seacie cordoba 1.4 MPI 2002 rok instalację Landi Renzo II generacji założoną w 2003 roku i spisuje się idealnie. W drugim aucie seat ibiza 1.4 1999 rok mam instalację sekw. Stag 4 i tak samo bez zarzutu, a zrobione ok. 20 000 km.Co do oszczędności to w sekwencyjnej nieco większe spalanie, no i kwestia paliwa na rozruch, przełącza się automatycznie po osiągnięciu określonej temperatury. W II generacji w cieplejsze dni dodajesz gazu i przeskakuje Ci od razu więc paliwa spali trochę mniej. Co do spalania: II generacja pali ok. 8l gazu/100km, sekwencja jakieś 9,5, ale chyba muszę ją podregulować. Co do kosztów benzyny to w sekwencji spali Ci ok. 0,5-0,6l/100km.
Wydaje mi się, że do auta roboczego powinieneś wstawić 2 generację i będzie git:)
pozdrawiam

PostNapisane: 8 paź 2012, o 08:59 

Online: 1h 39m 31s
auto: Seat Cordoba 1.4 BBY 75 KM (benzyna + lpg)
Mam Cordobe 2004 z silnikiem 1.4 75 KM i lpg Stag300. Kupiłem samochód z zamontowanym gazem. Zrobiłem dotychczas 50 tys km i żadnym problemów. Raz w roku wymieniam filtry i regulacja. Nie czuje różnicy jeśli chodzi o lpg i benzyne. Opłaca się. Polecam.

PostNapisane: 8 paź 2012, o 10:08 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 14d 20h 11m 17s
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
auto: Seat Ibiza 1.4 16V + LPG Stag300+
pendrive napisał(a):
Mam Cordobe 2004 z silnikiem 1.4 75 KM i lpg Stag300. Kupiłem samochód z zamontowanym gazem. Zrobiłem dotychczas 50 tys km i żadnym problemów. Raz w roku wymieniam filtry i regulacja. Nie czuje różnicy jeśli chodzi o lpg i benzyne. Opłaca się. Polecam.

A jak ze spalaniem u Ciebie?

PostNapisane: 8 paź 2012, o 13:20 

Online: 1h 39m 31s
auto: Seat Cordoba 1.4 BBY 75 KM (benzyna + lpg)
W trasie 7,5 litra gazu (predkości około 120), w mieście (Warszawa) około 9 litrów. Jak dużo w korkach to na 30 litrach robię 300 km. Oczywiście etap czerwonego pola na obrotomierzu mam już za sobą, jeżdzę w miarę spokojnie, może dlatego nie ma problemów z lpg:).

PostNapisane: 7 lis 2012, o 16:28 

Online: 3h 57m
auto: SEAT IBIZA 2 FL
Chciałbym podpytać ,czy ktoś miał styczność lub jest obecnym użytkownikiem instalacji lovato smart?Za wypowiedzi i opinie bardzo dziękuję.Czy nada się wspomniana instalacja do zagazowania silnika 1.4 MPI.

PostNapisane: 3 sty 2013, o 10:36 

Online: 7h 30m 58s
auto: Seat Ibiza 6J 1.6 DSG
Witam,

Szukam informacji odnośnie instlacji lpg dla silnika 1.6 105 km (2009r).
Czy ktoś ma jakieś doswiadcznie z instlacja lpg dla tego silnika?

Jak ten silnik znosi gaz?
Jaką instalacje polecacie?

PostNapisane: 3 sty 2013, o 19:57 

Online: 17m 10s
auto: Seat Cordoba 1.4 2005r
http://egp.pl/galeria7.htm - zobaczcie Seaty z tej galerii, jest tego tutaj trochę, sam mam Cordobę z 2005 roku i zastanawiałem się na instalacją LGP. Egp poradziło mi BRC Sequent 24, mówili że to sprawdzony set włoski, do tego 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów. Do tego cena atrakcyjna, chyba się pokuszę o taką instalację bo nawet zdjęcia takiej Cordoby jak moja mają u siebie :D

PostNapisane: 4 sty 2013, o 13:58 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 6d 2h 47m 12s
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
auto: Sata Ibiza 1,4 16v + BRC
Winter06 napisał(a):
Witam,

Szukam informacji odnośnie instlacji lpg dla silnika 1.6 105 km (2009r).
Czy ktoś ma jakieś doswiadcznie z instlacja lpg dla tego silnika?

Jak ten silnik znosi gaz?
Jaką instalacje polecacie?

stary sprawdzony silnik który lubi gaz
seat wkłada BRC a skoda Landi Rezzo
od koloru do wyboru
ja mam brc i nie mam problemów więc polecam brc, kolega w skodzie ma LR i też poleca

-- 4 sty 2013, o 15:03 --

jaker napisał(a):
http://egp.pl/galeria7.htm - zobaczcie Seaty z tej galerii, jest tego tutaj trochę, sam mam Cordobę z 2005 roku i zastanawiałem się na instalacją LGP. Egp poradziło mi BRC Sequent 24, mówili że to sprawdzony set włoski, do tego 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów. Do tego cena atrakcyjna, chyba się pokuszę o taką instalację bo nawet zdjęcia takiej Cordoby jak moja mają u siebie :D

Kolego... jeśli szukasz instalacji LPG firmy BRC to nie jakieś egp czy lgp tylko autoryzowanym przedstawicielem na PL jest firma Czakram
a jeśli chcesz naprawdę poczytać o LPG i dobrych i polecanych firmach które to montują to poczytaj http://lpg-forum.pl/
jedno z lepszych miejsc gdzie można się czegoś dowiedzieć o lpg

PostNapisane: 6 sty 2013, o 11:27 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 3d 14h 11m 53s
Otrzymał podziękowań: 3 razy
auto: SEAT IBIZA 1,4 86KM SPORT RIDER BENZ/GAZ 2007rok
Ja również mogę polecić instalkę BRC SEQUENT24,Dotychczas w dwóch autach(Lanos i Peugeot 307 1,4)miałem je zainstalowane i spisywały się bardzo dobrze.Jedynie musisz się zdecydować co do wyboru wtrysków.Teraz mam zamontowana w serwisie SEATA instalkę BIGAS i jak dotychczas też z nią nie było kłopotów a przeleciało już 155 tys.km.Jedynie co ok.15 tyś.sprawdzenie i drobna regulacja.Ale to z każdą instalacją tak jest.

PostNapisane: 23 sty 2013, o 13:27 

Online: 17m 10s
auto: Seat Cordoba 1.4 2005r
piotr1982 napisał(a):
Kolego... jeśli szukasz instalacji LPG firmy BRC to nie jakieś egp czy lgp tylko autoryzowanym przedstawicielem na PL jest firma Czakram
a jeśli chcesz naprawdę poczytać o LPG i dobrych i polecanych firmach które to montują to poczytaj http://lpg-forum.pl/

Kolego... Energy Gaz Polska (EGP) jest autoryzowanym zakładem firmy Czakram, pierwsze co zrobiłem gdy chciałem zamontować instalację LPG zadzwoniłem do Czakramu i to właśnie oni polecili mi montaż BRC właśnie w Energy Gaz Polska. Jest to autoryzowany warsztat bo żaden inny tak poprostu nie może montować BRC dlatego np. na lpg forum wciskają wszystkim Stag i inne tego typu składaki! Zresztą to forum to paranoja jakaś (lpg-forum.pl), nie trzeba być geniuszem żeby wpaść na to że założyciel tego forum nie jaki Nikoś to tak naprawdę ktoś kto sam zakłada instalację gazowe i tylko nabija sobie klientów na tym forum!!! Wiarygodność jest zerowa bo nawet ludzie na tym forum się na niego skarżą - nie dotrzymuje terminów, nie wystawia homologacji (brak możliwości wbicia gazu w dowód), do tego nie dostaniecie od niego nawet faktury bo nie prowadzi własnej działalności gospodarczej wiec nie ma i gwarancji na to! Jak można komuś polecać te forum i tak nie odpowiedzialnego człowieka... poszukajcie sobie w google, tematów o Nikosiu, Nikodemie z lpgforum jest mnóstwo!! Na prawdę nie trzeba dużo pomyśleć aby wpaść na to co tak na prawde na tamtym forum się wyrabia... Teraz na szczęście jestem już po montażu w Energy Gaz Polska, auto sprawuje się znakomicie i jestem zadowolony. I jeżeli EGP poleca sam Czakram to chyba jak najlepiej o nich świadczy!! Zresztą zadzwońcie sami jak chcecie bo zaraz będzie że robię jeszcze jakąś reklamę czy nie wiadomo co :rotfl:

PostNapisane: 23 sty 2013, o 14:18 
Uzytkownik
Uzytkownik

jaker napisał(a):
piotr1982 napisał(a):

Kolego... Energy Gaz Polska (EGP) jest autoryzowanym zakładem firmy Czakram, pierwsze co zrobiłem gdy chciałem zamontować instalację LPG zadzwoniłem do Czakramu i to właśnie oni polecili mi montaż BRC właśnie w Energy Gaz Polska. Jest to autoryzowany warsztat bo żaden inny tak poprostu nie może montować BRC dlatego np. na lpg forum wciskają wszystkim Stag i inne tego typu składaki! Zresztą to forum to paranoja jakaś (lpg-forum.pl), nie trzeba być geniuszem żeby wpaść na to że założyciel tego forum nie jaki Nikoś to tak naprawdę ktoś kto sam zakłada instalację gazowe i tylko nabija sobie klientów na tym forum!!! Wiarygodność jest zerowa bo nawet ludzie na tym forum się na niego skarżą - nie dotrzymuje terminów, nie wystawia homologacji (brak możliwości wbicia gazu w dowód), do tego nie dostaniecie od niego nawet faktury bo nie prowadzi własnej działalności gospodarczej wiec nie ma i gwarancji na to! Jak można komuś polecać te forum i tak nie odpowiedzialnego człowieka... poszukajcie sobie w google, tematów o Nikosiu, Nikodemie z lpgforum jest mnóstwo!! Na prawdę nie trzeba dużo pomyśleć aby wpaść na to co tak na prawde na tamtym forum się wyrabia... Teraz na szczęście jestem już po montażu w Energy Gaz Polska, auto sprawuje się znakomicie i jestem zadowolony. I jeżeli EGP poleca sam Czakram to chyba jak najlepiej o nich świadczy!! Zresztą zadzwońcie sami jak chcecie bo zaraz będzie że robię jeszcze jakąś reklamę czy nie wiadomo co :rotfl:

A co mnie jakiś Nikoś obchodzi? Zamontowałem instalację w warsztacie który został mi polecony na tym forum i nie widzę potrzeby żeby tak uogólniać, idąc tym tokiem myślenia jak można polecać komuś forum seata ibizy, jak tam są takie osoby jak Radek czy jakoś tak, ta sprawa Radka którą wszyscy teraz żyją. No jak można polecać to forum? Idiotyczne myślenie. Poza tym żeby krytykować coś, np. instalację Stag to trzeba by najpierw empirycznie sprawdzić wyższość np. BRC nad Stagiem i wtedy można rozmawiać.

PostNapisane: 26 sty 2013, o 12:35 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 7d 3h 57m 33s
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy
auto: SEAT IBIZA IV 6L, 1.4 16V BBY BENZYNA/GAZ 2003R.
Oprócz Nikosia na powyższym forum są inne osoby oraz dział "Warsztaty polecane". Należy dokładnie prześledzić forum oraz inne źródła i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

PostNapisane: 28 sty 2013, o 12:21 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 6d 2h 47m 12s
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
auto: Sata Ibiza 1,4 16v + BRC
jaker napisał(a):
I jeżeli EGP poleca sam Czakram to chyba jak najlepiej o nich świadczy!!

:okok:

masz racje, jak już czakram kogoś poleca to "z urzędu" ten ktoś / to coś staje się GURU
nie może być inaczej :rotfl:

Szkoda że samego czakramu nie polecają użytkownicy instalacji BRC
Np pierwszy lepszy temat ich fachowości w montowaniu lpg
http://lpg-forum.pl/remont-glowicy-co-dalej-t25732.html
Strona główna forum » Instalacje sekwencyjne » BRC / MTM Tytuł: remont głowicy - co dalej?

PostNapisane: 28 sty 2013, o 21:17 

Online: 6h 33m 40s
auto: ibiza 1.4 fl
Witam w maju zeszłego roku nabyłem ibize 1.4mpi 60km 99'. Chce założyć gaz bo cena paliwa pożera w dużej mierze moje dochody, w te kilka miesięcy do dnia dzisiejszego zrobiłem 20tyś. km więc myśle że dość sporo. Moje pytanie to gdzie i co założyć w krakowie ? ;) Pozatym jak ten silnik spisuje się na gazie i czy dobrze gazowanie znosi.

PostNapisane: 28 sty 2013, o 21:53 
Klubowicz
Klubowicz

Online: 10d 23h 33m 12s
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy
auto: Leon '00 AKL
Jak znosi, to poczytaj w dziale, bo wiele jest wypowiedzi. A o miejsce pytaj najlepiej w zakładce swojego województwa. :)

Nie wyobrażacie sobie - jak ciężko jest ich wyprzedzić...

PostNapisane: 29 sty 2013, o 15:41 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 3d 6h 37m 33s
auto: Ibiza II FL 1.4
skoczek69 napisał(a):
Witam w maju zeszłego roku nabyłem ibize 1.4mpi 60km 99'. Chce założyć gaz bo cena paliwa pożera w dużej mierze moje dochody, w te kilka miesięcy do dnia dzisiejszego zrobiłem 20tyś. km więc myśle że dość sporo. Moje pytanie to gdzie i co założyć w krakowie ? ;) Pozatym jak ten silnik spisuje się na gazie i czy dobrze gazowanie znosi.

Mam ten sam silnik u Siebie, zrobione od kupna 17 tys. z czego 11 na gazie. Jedyne co bym zmienil to firme gdzie gazowalem auto, z tego co robilem to filtr po 10 tys i dolewka litra oleju. Poza tym tankuje, i jezdze bez zbednych problemow. O spalaniu mozesz poczytac w tym i innym watku akurat w moim 1.4 wlasnie. Nie ma sie nad czym zastanawiac, te silniki lubia gaz - wg mnie

PostNapisane: 29 sty 2013, o 21:24 
Uzytkownik
Uzytkownik

messt napisał(a):
skoczek69 napisał(a):

Mam ten sam silnik u Siebie, zrobione od kupna 17 tys. z czego 11 na gazie. Jedyne co bym zmienil to firme gdzie gazowalem auto, z tego co robilem to filtr po 10 tys i dolewka litra oleju. Poza tym tankuje, i jezdze bez zbednych problemow. O spalaniu mozesz poczytac w tym i innym watku akurat w moim 1.4 wlasnie. Nie ma sie nad czym zastanawiac, te silniki lubia gaz - wg mnie

Mówisz o filtrze związanym z gazem czy jakim? Bo filtrów w aucie jest wiele:)

PostNapisane: 3 lut 2013, o 21:28 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 3d 6h 37m 33s
auto: Ibiza II FL 1.4
shelby11 napisał(a):
messt napisał(a):
skoczek69 napisał(a):

Mówisz o filtrze związanym z gazem czy jakim? Bo filtrów w aucie jest wiele:)

Tak mowie o filtrze od gazu, olej wraz z filtrem oleju bede wymienial dopiero za jakis czas - bo tuz przed instalka z 5 miechow temu juz wymienialem i wyglada nawet dobrze. Takze bez zbednego dokladania i za male pieniadze sie jezdzi. Mi sie w 5 miechow gazior zwrocil :)

PostNapisane: 4 lut 2013, o 13:37 
Uzytkownik
Uzytkownik

W 5 miesięcy? To chyba walisz kilometry jak kierowca zawodowy bo z moich obliczeń takich pi razy oko wyszło że zwróci mi się po ok 23000-25000 km dopiero.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 433 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1