Seat Ibiza - testy, porady, recenzje, tuning samochodowy

KLUB SEAT IBIZA POLSKA
Forum miłośników marki Seat Ibiza

OGŁOSZENIE

REGENERACJA WTRYSKIWACZY I POMPOWTRYSKIWACZY - KONCOWKI BOSCH, FIRAD i WZM!!!
http://www.klubseatibiza.pl/forum/announces/przerobienie-wtryskow-pompowtryskow-mocniejsze-t55784.html#p470972

Łączny czas online:

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 712 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 mar 2008, o 11:22 

Ostrzezenia: (0%)
Witam

kupiłem sobie ibize 1.9 Tdi '98 (z austrii), która mi po miesiącu zrobiła niespodzianke i silnik mi sie posypał; musiałem dać głowice do regeneracji ogólnie szklanki, uszczelki do wymiany itp. teraz zastanawiam sie jaki wlać do niej olej bo nie mam pojęcia na czym jeździła wcześniej. Co polecacie ( i tak planuje po 2k km go znowu wymienić). przebieg 240kkm.

pozdro

Ostatnio edytowano 30 paź 2008, o 13:31 przez czarnyx86, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Reklamy Google

Tytuł:
PostNapisane: 23 mar 2008, o 23:10 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 2d 7h 8m 47s
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
ja po generalce w poprzednim aucie wlałem zwyczajny mineralny lotos (normalnie jeździłem na półsynetetyku 10W/40) i po 1000km wymieniłem na półsyntetyk...

Moim zdaniem diesel z takim przebiegiem może z powodzeniem śmigać na 15W/40. Nie jest to silnik wysokoobrotowy więc nie będzie problemu.

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, o 22:07 

Najpierw zalej 10w40 a następnie jak masz zamiar po 2tyś km zmieniać to pierw przepłukaj silnik preparatrem Motul Engine Clean a następnie zalej syntetykiem 5w40

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, o 22:26 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 7h 37m 40s
Ja mam przejechane(na liczniku) 160 tys. mam teraz zalany Shell Helix, wiele osób poleca ten olej. Zalej coś dobrego a będziesz długo jeździł... Co do płukania to jak kupiłem Ibize i nie wiedziałem co miała zalane to przy zmianie oleju przepłukaliśmy silnik wlewając 1-2l nowego oleju kilka razy. Potem postał kilka godzin aż wszystko ścieknie i dopiero nowy. Najwięcej syfu zostaje w misce olejowej, zebraliśmy to pompką z wężykiem....

Shell Helix pół-syntetyk 10W40 (chyba tak)

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwi 2008, o 18:09 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 1h 42m 36s
auto: BMW E39 530iA / Ibiza Signo '99 1.9 TDI 90KM (AGR)
ja mam wlany mobil super s polsyntetyk, zgodnie z sugestia faceta, ktory mi zmienial to i owo, tez nie wiedzialem dokladnie co bylo wczesniej. Zastanawiam sie nad przejsciem na syntetyk za 10kkm

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2008, o 22:15 

witam ma przebieg auta 275000 tys. i śmigam na półsyntetyku VALVOLINE MAX-LIFE 10w40 DIESEL ten to olej ma to do siebie ze jest przeznaczony na silniki z większym przebiegiem ale za to dobrze smaruje i silnik ciszej chodzi polecam ale wiem ze jest drogi i oczywiście filtr oleju dobry KNECHTA lub FILTER MANN POZDRAWIAM

Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2008, o 20:47 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 16h 18m 24s
auto: Seat Ibiza 1.9D 1996r.
Cześć ja śmigam na mobil1 5W50 a mój silnik to 1.9D przebieg 238 tys. Pozdrawiam

http://www.klubseatibiza.pl/forum/viewtopic.php?f=84&t=6181&hilit=marmax88

Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2008, o 21:39 

Ja osobiście mogę polecić TOTAL QUARTZ 10W40, oczywiście półsyntetyk. Ja niedawno wymieniłem na ten olej i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Z tego co mi wiadomo jest to olej do diesli produkcji francuskiej, ale kolega mi go polecił bo jeździ już na nim w golfie IV od 3 lat i bardzo go sobie chwali

Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2008, o 10:28 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 16h 18m 24s
auto: Seat Ibiza 1.9D 1996r.
Czesc własnie zbliza sie wymiana oleju przy mojej ibi mój silnik to 1.9D poprzedni własciciel mówił ze zalał silnik olejem mobil1 5W50 mam pyanie czy ten olej jest odpowiedni do mojego silnika i czy nie lepiej zmienic na półsyntetyk.

Wydaje mi się ze na tym oleju(5W50 mobil1) "idzie" gorzej niz inne diesle z moim silnikiem, oraz za mocano wypłókuje silnik z uszczelek widac lekki wyciek :( .Czy mógły ktos mi odpowiedziec na moje pytanie czy mogę zalac silnik półsyntetykimem mobil 1 ??

http://www.klubseatibiza.pl/forum/viewtopic.php?f=84&t=6181&hilit=marmax88

Tytuł:
PostNapisane: 17 wrz 2008, o 11:27 

hej kupilem wlasnie ibize 1.9sdi z niemeic i musze wymienic olej a nie wiem na jakim poprzednio byl jezdzony , ma 93 000 tys przebiegu moze ktos mi doradzi jaki olej mam wlac ??pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 17 wrz 2008, o 15:29 

Nie chce zakladac nowego topicu wiec zapytam tutaj.
Kupilem jakis czas temu Ibize 2007 rok silnik nietypowy bo 1,4 TDI 59kw (80KM).
Kupilem go z malutkim przebiegiem niecale 2500km, teraz na liczniku dochodzi pierwsza czterocyfrowka 10.000km i chce zmienic olej zeby potem robic to co 10tys i bedzie latwo zapamietac. Teraz pytanie jaki olej mam kupic? ile wlewa sie do tego silnika (czy 4l wystarczy) . Poniewaz to 1 wymiana oleju bedzie wiec leje full syntetyk ( 0w40?)
myslalem nad MOBIL 1 TURBO DIESEL 0w40 , ale potem poczytalem cos o specyfikacji VW 505.01 i juz nie wiem na co mam patrzec? z ta specyfikacja znalazlem MOTUL ale 5w30 no i troche drozszy... prosze o prade. Co jeszcze powinienem zrobic przy pierwszych 10tys. ????

Tytuł:
PostNapisane: 17 wrz 2008, o 17:04 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 5h 28m 49s
Otrzymał podziękowań: 1 raz
auto: Volvo s60 D5
Seat Toledo 2.3 VR5
505.01 to specyfikacja oleju według VW dla silników TDI PD (na pompowtrysku) czyli taki jaki ty posiadasz, Mobil 1 TD 0W10 505.00 to olej dedykowany do silników na pompie rotacyjnej (wcześniejsza generacja)
Olej Motula jest jednym z najlepszych na rynku i szeroko polecanym, zatem nie widzę przeszkód abyś go zalał, albo szukaj Mobila o takiej normie tylko syntetyczny

i w 4 litrach powinieneś się spokojnie zamknąć , oczywiście przy okazji wymiany zakup filtr oleju i powietrza, możesz również wymienić filtr paliwa

Tytuł:
PostNapisane: 17 wrz 2008, o 18:39 
Administrator
Administrator

Online: 10d 3h 4m 21s
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy
auto: ASZ
lej Motul specyfic 5W40 (syntetyk) z normą 505.01 ... najlepszy olej w chwil obecnej .. co najwazniejsze olej nie rozlewany w Polsce wiec minimalizujesz ryzyko kupna "mikstury" .. dokładna pojemnosc oleju dla tego silnika to 3,8 litra

Obrazek

PostNapisane: 22 paź 2008, o 23:29 

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

chciałbym na wstępie wszystkim podziękować, to m.in. dzięki wielu informacją zawartym na tym forum miesiąc temu zamieniłem nissana almere N16 1.5 na Seata Ibizę 1.9 TDI 100KM 2002r 6L1.

Przechodząc do tematu, kupiłem auto z Francji z przebiegiem 160 tyś km (realnym jak na wiek auta, nie wierzę w 6 letnie diesle z przebiegiem w granicach 100 tyś); wybrałem je z kilku powodów, głównym był stan wskazujący na bezwypadkowość bądź bardzo fachową naprawę i cena auta (jak to francuz jest to auto tanie ale niezadbane wizualnie).

Odrazu po zakupie zabrałem się do inwestycji w auto, zostało wymienione:
-płyn chłodniczy FEBI
-płyn hamulcowy ATE blue racing
-olej przekładniowy ZC75 synt. (tego akurat nie chciałem wymieniać, ale to inicjatywa znajomego mechanika)
-filtr powietrza KNECHT
-filtr paliwa KNECHT
-rozrząd GATES komplet
-amortyzatory KYB (wszystkie 4 gazówki Kayaba)
-oboje i osłony do amorków
-tarcze i klocki tył (fabryczne oryginalne VW)
-świece NGK D-Power 20 (ale niestety dokręcane bez klucza dynamometrycznego, mam nadzieje że to nie jest duży błąd)

Jak widać nie oszczędzam na aucie, ale zostały mi jeszcze dwie rzeczy do wymiany (no może trzy bo chce jeszcze światła od FR :) ) - przewody zapłonowe oraz olej z filtrem.

I tu pojawia się problem... nie wiadomo co było lane w Francji a po sprowadzeniu zalano go kilka tyś km. temu (przewiduje że około 2-3 tyś) Castrolem 10w-40 (czyli z tego co wiem półsyntentykiem). Jeśli się dobrze orientuję to nie jest odpowiedni olej dla tego silnika TDI 100KM (bo jest zgodny z normą VW 505.00 a nie 505.01).

Bardzo chciałbym zalać moją Ibizkę olejem Castrol EDGE Turbo Diesel 5w-40 zgodnym z normą VW 505.01 ale nie wiem czy nie jest już za późno by lać ten olej, zarówno po tym co było zalane niedawno jak i patrząc na przebieg.

Szczególnie że w pobliskim hipermarkecie Auchan mają EDGE po 169.99zł co jest dobrą ceną jak na pewny oryginalny olej i to jeszcze super zapakowany 4+1 L (4,3 L do silnika i reszta na ewentualne dolewki przez najbliższy rok).

Bardzo proszę o porady i opinie osób które posiadają jakieś "przydatne" informacje.

Ostatnio edytowano 23 paź 2008, o 08:33 przez PeKaEs, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2008, o 07:43 
Administrator
Administrator

Online: 10d 3h 4m 21s
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy
auto: ASZ
PeKaEs napisał(a):
nie wiadomo co było lane w Francji a po sprowadzeniu zalano go kilka tyś km. temu (przewiduje że około 2-3 tyś) Castrolem 10w-40 (czyli z tego co wiem półsyntentykiem). Jeśli się dobrze orientuję to nie jest odpowiedni olej dla tego silnika TDI 100KM (bo jest zgodny z normą VW 505.00 a nie 505.01).
Bardzo chciałbym zalać moją Ibizkę olejem Castrol EDGE Turbo Diesel 5w-40 zgodnym z normą VW 505.01 ale nie wiem czy nie jest już za późno by lać ten olej, zarówno po tym co było zalane niedawno jak i patrząc na przebieg.

Zalej Motulem SPECIFIC VW 505.01 5W-40 ... mialem podobny dylemat kupując Toledo PD z zagranicy i tez nie wiedziałem co było lane wczesniej .. zaryzykowalem i zalałem własnie Motulem i jest ok .. zresztą zapraszam do lektury http://www.seat-ibiza.pl/viewtopic.php?t=1921

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2008, o 08:32 

Dzięki za przydatną odpowiedź, czytałem ten temat co podałeś linka, ale nie znalazłem tam jasnej odpowiedzi na moje pytanie.

Jeszcze ktoś ma cenne informacje dla mnie ;] ?

Jeśli ktoś ma jakieś cenne informacje odnośnie innych wymian, lub uwagi do tych które już zrobiłem to również zapraszam do dyskusji.

Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2008, o 21:34 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 40m 16s
siema, jaka jest wasza opinia o oleju 5W30 shell helix który jest wlewany przez serwisy seata, którym ostatnio moja Ibi zostala uraczona.

Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2008, o 21:47 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 23s
auto: Seat Ibiza 1.9 TDI
wierny, Też go mam i mam zamiar zmienić ponieważ jest drogi i trudno dostępny w sklepach jest tylko w ASO dostępny i to mnie wkurza

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2008, o 11:12 
Sponsor
Sponsor

Online: 13d 22h 30m 16s
Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy
auto: Ibiza 1.9 TDI (ATD)
Witam
Ja zalałem ostatnio CASTROL EDGE TurboDiesel 5w40 4l oczywiście ze specyfikacją 505.01,
do tego zmieniłem wkład filtra oleju na oryginalny 071 115 562 A (kosztował mnie 24 zł) i wszystko chodzi cacuś.
Olej kupuje od znajomego, który ma dojście do hurtowni.
Odradzam kupowanie z niesprawdzonych źródeł.
Jeżeli nie wiecie dlaczego to powiem tyle, że od warsztatów są skupowane puste opakowania po olejach, zalewane jakim guw... i sprzedawane na giełdach itp za połowę ceny.
A wiem co mówię.
A więc przestrzegam.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2008, o 20:39 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 0s
505.01 to specyfikacja oleju według VW dla silników TDI PD (na pompowtrysku) czyli taki jaki ty posiadasz, Mobil 1 TD 0W10 505.00 to olej dedykowany do silników na pompie rotacyjnej (wcześniejsza generacja)

Czy to znaczy ze Mobil1 10W/40 półsyntetyk bedzie nieodpowiedni do 1,9TDI na pompowtryskach???

http://www.seat-ibiza.pl/viewtopic.php?p=45005#45005

Ostatnio edytowano 26 paź 2008, o 11:16 przez pastor4, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 712 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1