Seat Ibiza - testy, porady, recenzje, tuning samochodowy

KLUB SEAT IBIZA POLSKA
Forum miłośników marki Seat Ibiza

Łączny czas online:

Zgłoś swojego Seata do konkursu !

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 gru 2009, o 19:35 
Uzytkownik
Uzytkownik

Ostrzezenia: (0%)
Online: 0s
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Cześć wszystkim

Jestem nowym użytkownikiem i świeżym posiadaczem Ibizy- 90 konnego diesla z 2000r.
Wszystko było ładnie i pięknie aż nie zaczęły się chłodniejsze dni. Mam problem z piszczeniem- tak jakby paska na mokrym kole pasowym...

Pisk daje o sobie znać na zimnym silniku- w momencie gdy przyspieszam i dynamicznie wciskam sprzęgło żeby zarzucić wyższym biegiem- trwa to ze trzy sekundy chyba, że dam mocniej po gazie to moje uszy cierpią nieco dłużej. Dźwięk nie występuje na ciepłym silniku ale również w momencie jak puszcze gaz na sekundę i dopiero potem dam wysprzęglanie... Dźwięk przypomina ślizganie gumy po metalu- ale nie jest to dźwięk ciągły tylko tak jakby powiedzmy pół paska się ślizgało...

Auto było u mechanika- stwierdził że wszystko jest ok z paskami, naciągi itp., pasek rozrządu był wymieniany ze 2k km temu (po zakupie auta) z całym osprzętem. mechanik stwierdził że już miał taki przypadek rozbierał pół auta a nie doszedł od czego ten pisk- niby to nie groźne i można spokojnie z tym jeździć tyle żeby nie cisnąc w pedał na zimno.

Co gorsze przy zmianie na trojkę przy 40km/h zaczyna trochę trząść silnikiem (przy dodawaniu gazu)- tzw. lekki kangurek- nie wiem czy to się wiąże z tym "poślizgiem paska" czy to kolejny problem...

Sory że taki referat ale chciałem w miarę dokładnie opisać co się dzieje. podobnego problemu na forum nie znalazłem- bo na luzie, przy wciśniętym sprzęgle czy przy puszczaniu sprzęgła jest cicho i płynnie...
Proszę o pomoc i w miarę pewne typy co może być przyczyną...
Za instrukcje postępowania ze zdjęciami włącznie (wersja dla total laika) serdeczne dzięki :)

Tytuł: Reklamy Google

Tytuł:
PostNapisane: 7 gru 2009, o 21:52 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 5d 10h 25m 2s
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
auto: zepsute
zmień producenta paska tz.załóż pasek innej firmy nieraz paski są twarde (sztywne) i lubią piszczeć.

Tytuł:
PostNapisane: 7 gru 2009, o 23:23 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 1h 33m 32s
Otrzymał podziękowań: 1 raz
auto: Cordoba
Prosty test, zdejmij na chwilę pasek wielorowkowy na zimnym silniku i wtedy ruszaj. Jesli piski będą nadal, może przednia poduszka silnika, tyle że to raczej byłby pojedyńczy krótki pisk. Jeśli piszczenie ustanie, to wina paska lub rolki napinającej paska.

Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2009, o 19:24 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 1h 3m 47s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
cześć miałem podobnie po wymianie rozrządu w VW Passat 2001r , po kilku dniach zaczął piszczeć na wolnych obrotach wymieniłem pasek na nowy i jest ok.

Strefa czasowa: UTC + 1