Seat Ibiza - testy, porady, recenzje, tuning samochodowy

KLUB SEAT IBIZA POLSKA
Forum miłośników marki Seat Ibiza

Łączny czas online:

Zgłoś swojego Seata do konkursu !

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lis 2008, o 10:40 
Uzytkownik
Uzytkownik

Ostrzezenia: (0%)
Online: 24m 26s
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
auto: Seat Ibiza 1,4 1995
Witam.
Od pewnego czasu mam ze swoją ibi problem. Auto ma przejechane 180kkm i jest zagazowane.
Ten problem był już na forum ale jak pamiętam to w odniesieniu o TDI’ki…
Rutynowa kontrola poziomu oleju…wyciągam bagnet, patrzę i nie wierzę…okazuje się że nie ma nawet minimum :shock: …a poprzedni cykl „od zmiany do zmiany” przejeździłem bez żadnej dolewki bo oleju nie ubywało…tak twierdził mechanik który wymieniał olej na wiosnę tego roku. Co gorsza żadnych plam pod autem nie zostawiam…a wydech nie jest okopcony.
No nic…nie czekając długo dolałem w południe oleju i odpaliłem auto na 2 minuty…wieczorem sprawdzam ponownie a tam poziom bez zmian…odkręcam korek zbiorniczka płynu chłodzącego a na ściankach coś „olejopodobne” – kolor oleju i tłuste /płyn ponoć też jest trochę tłusty/ smaku nie sprawdzałem :-P , sprawdzam korek wlewowy oleju…no to „masła” tam nie widzę…na bagnecie też raczej przypomina kolor oleju…
Po przejechaniu z pracy do domu /10km/ sprawdzam jeszcze raz…i na korku olejowym pojawiło się masło a poziom oleju dalej bez zmian. A żeby osiągnąć 120km/h to musiał bym chyba wysiąść i pchać Ibizke :-/
Następnego dnia rano:
Masło na korku
Płyn chłodzący czysty /być może olej cięższy poszedł na dno/
Poziom oleju – zwiększył się i jest w normie
W sumie pogodziłem się już że to może być uszczelka pod głowicą i najprawdopodobniej tak właśnie jest, ale chciałem się poradzić fachowców :-D
Dodam jeszcze tylko że jest problem ze świecą w 4-tym cylindrze bardzo często niedomaga i auto odpala na 3 gary /zimny silnik/…po chwili pracuje normalnie…po zmianie świec tego problemu nie ma…ale niestety od marca założyłem już 4-ty komplet świec 3-elektrodowych NGK i słyszę że znów zaczyna niedomagać jedna i coś mi mówi że to będzie ta w 4-tym cylindrze…martwi mnie to że to cały czas 4-ty cylinder :-(
Przewody, kopułka z palcem i cewka wymienione…Czy ten problem ze świecą ma coś wspólnego ze zniknięciem oleju :?: Może to pierścień :?:
Co sądzicie o tej sprawie :?: Uszczelka czy może coś innego :?:
Ktoś przerabiał ten temat :?: Co warto sprawdzić, naprawić „przy okazji” jak auto będzie rozebrane, na co zwrócić uwagę w przypadku gdy to będzie uszczelka :?: Czego jeszcze mogę się spodziewać oprócz samej wymiany uszczelki pod głowicą :?:
Jaki może być koszt takich napraw :?:
Wiem że moje pytania mogą nakłaniać do „gdybania” i proszę o łagodny wymiar kary :mrgreen: ale to moje pierwsze autko…
Będę wdzięczny za każdą poradę

Tytuł: Reklamy Google

Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2008, o 18:48 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 7h 18m 38s
auto: brak
witam dzis sprawdzili mi ciśnienie na tłokach i o to wykres mechanik twierdzi ze jest za duże ciśnienie i jak sie okazało miałem uszkodzoną świece żarową nie wiem co z tym olejem mam w poniedzialek jechac na wymiane gumek i mam nadzieje ze to pomoze :cry:
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2008, o 12:16 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 24m 26s
auto: Seat Ibiza 1,4 1995
W moim przypadku mechanik stwierdził przedostanie się oleju do płynu chłodzącego...tym samym silnik pompował ciśnienie do układu chłodzenia co było powodem tego że po całej nocy nie dało się odkręcić zbiorniczka wyrównawczego bo ciśnienie było b. duże.

Naprawy:
uszczelka pod głowicą
planowanie głowicy
docieranie zaworów
wymiana świec na NGK 1-elektrodowe /w starych popękała porcelana/
wymiana oleju/płynu chłodzącego i filtra oleju/powietrza
przy okazji zrobiony rozrząd -> nie lubie takich "okazji" :-?

Koszt imprezy 850zł :-(

Problem znikającego oleju został rozwiązany ;-)

PostNapisane: 27 gru 2008, o 22:16 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 0s
Witam. Tak jak w temacie juz wspomniałem moja IBI II 99r pije mi olej z silnika... po przejechaniu 3tys km musze dolac okolo 1,25litra oleju bo ma ubytek... podkreslam ze nie ma zadnych wycuekow... Co moglo sie stac??? prosze o pomoc... pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 27 gru 2008, o 22:25 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 1d 2h 40m 37s
Podziękował : 1 raz
auto: Ibi ASV Sport
Jak było cieplej dymił na niebiesko/biało ? Teraz pizga wiec każdy dymi na biało :-o

Tytuł:
PostNapisane: 27 gru 2008, o 22:28 
Uzytkownik
Uzytkownik

No troszke dawał na biało jak przygazówke sie mu robiło...a teraz to ciagle wali na bialo :mrgreen: w sumie tak jak kazdy :-P aha i tak przy okazji jaki proponujecie olej przy nastepnej wymianie???

[ Dodano: 2008-12-28, 22:51 ]
POMOCY.... przeczytałem cały temat o ubytku oleju i raczej nie jest to mozliwe zebym mial pierscienie i tloki do wymiany...tak mi sie wydaje....a kopci troche mocno w sumie. znajomy wsppominal cos o jakis gumach w silniku...zapomnialem jak one sie nazywaja ale twierdzil ze jak juz sa twarde to mozliwe ze ciagnie olej wtedy i dlatego ubywa....POMOCY bo to dolewanie oleju co 3tys km po 1,25 mnie przeraza.....

>>>Poszukiwałem IBIZY 1.9TDI AFN

>>>kupiłem PUGA 206 samozamulacza 1.9d :p

<<<ByLe SiĘ tUrLaŁo>>>

PostNapisane: 6 sty 2009, o 20:11 

Witam!

Jestem nowy na forum i przepraszam z góry za ewentualne błędy w jego użytkowaniu. Więc przechodzę to mojego problemu. Mój Ibiza 1.0 z 1997 bierze dużo oleju (dolewam często już prawie po każdych 500km). Olej nie wycieka! Ostatnio odkryłem iż pewne ilości oleju znalazły się w filtrze powietrza. Widzę też iż jak odkręcę korek przy wlewie oleju w silniku to osadza się dużo nagaru. Nie widzę żeby silnik się grzał bo temperatura nie sięga połowy wartości na wskaźniku. Proszę zatem o pomoc o co może biegać? Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: 6 sty 2009, o 20:32 

a ile kolego dolewasz po tych 500km??

[ Dodano: 2009-01-06, 20:33 ]
a jak silnik pracuje to rury wydechowej wydobywa sie niebieski dym???

Tytuł:
PostNapisane: 6 sty 2009, o 21:09 

Dolewam około 0,4 -0,5 . Jeżeli chodzi o dym niebieski. . . hmm musiałbym sprawdzić. Ale raczej nie. Miałem natomiast czasem problemy z odpaleniem samochodu. Tak jakby się dusił i po kilu próbach dopiero zaczął palić.

Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2009, o 17:32 

ile bieze wam silnik 1.4 16V oleju,bo mi ok 1litra na 1000 km przy przebiegu 75 tys

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2009, o 13:43 
Uzytkownik
Uzytkownik

mi na okolo 3tys km IBI 1,4 99r bierze jakis 1,25-1,35 max to jak dla mnie juz chyba za duzo no ale niby to normalne....troszke dymi co prawda no ale nie wiem. a prebiegu mam 140kkm

<<<ByLe SiĘ tUrLaŁo>>>

Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2009, o 14:24 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 20h 22m 38s
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy
auto: Seat Cordoba Vario 1997
U siebie nie zaobserwowałem przypadku brania oleju przez silnik Cordi 1,4/60KM rocznik 97.
Zrobiłem 7100 km i poziom oleju jest taki jaki był wlany przy wymianie.
Silnik mam zalany Castrolem Magnatec 10W40 , a podobno nie jest to rewelacyjny olej do tego silnika .

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2009, o 18:58 
Uzytkownik
Uzytkownik

Panowie ratujcie!!!! skonczyly mi sie pomysly na to dlaczego moja ibi bierze olej. dymi jak cholera na bialo az czuc olejem takim spalonym. wiecie o co chodzi napewno. uszczelka pod glowica jest niby ok. w plynie chlodniczym nic nie ma. juz nie wiem o co chodzi. mam 140kkm zrobione i musze dolewac okolo 1,25-1,35 l na 3000km

<<<ByLe SiĘ tUrLaŁo>>>

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2009, o 09:14 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 3h 11m 3s
auto: Seat Ibiza 2005, 1,4 75KM
flisu napisał(a):
ile bieze wam silnik 1.4 16V oleju,bo mi ok 1litra na 1000 km przy przebiegu 75 tys

Widocznie "ten typ tak ma" poniewaz mi równiez bardzo ubywa oleju i muszę robic dolewki co ok 1000-2000km. Jeżdżę na 0W30 Castrol Edge, powoli zbliża się zmiana oleju i spróbuję coś gęstszego wlać, dam znac jakie będa efekty, ale sam jestem zdziwiony, ze potrafi tyle łyknąć (brak wycieków). Przebieg 60000.

Tytuł:
PostNapisane: 12 lut 2009, o 11:46 
Uzytkownik
Uzytkownik

czego objawem jest ten niebiesko-bialy dym??? bo zaobserwowalem ze mi wlasnie dymi na bialo-niebiesko jak sie mu przycisnie troszke gazu :-? i na dodatek stale ubywa oleju......... POMOCY :-/

Ostatnio edytowano 12 lut 2009, o 13:49 przez tracer19, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 12 lut 2009, o 11:56 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 1h 33m 32s
Otrzymał podziękowań: 1 raz
auto: Cordoba
tracer19 podjedź do mechanika dobrego, niech ci sprawdzi kompresje na silniku na sucho i na oleju. Wymień też uszczelniacze na zaworach, skoro nigdy nie były robione, to mają prawo puszczać olej do komory spalania.
wtedy bedzie wiadomo czego sie chwycić. Na szklaną kule i wróżkę nie licz ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 12 lut 2009, o 13:47 
Uzytkownik
Uzytkownik

uszczelniacze na zaworach byly wymieniane w zeszlym tygodniu. bylem u mechanika i twierdzil ze sprezanie jest w dosyc dobre ale moze przeklamywac bo olej zawsze uszczelni troszke tłoki... troche mnie rozwala to branie oleju...no nic bede musial podjechac znowu do mechanika zeby jeszcze raz sprawdzil.a jezeli pierscienie sa na wykonczeniu to bedzie lykal olej???? jedno w sumie zaprzecza drugiemu. bo auto jest dynamiczne jak na swoja pojemnosc, dobrze odpala czy zimny czy cieply, gumy na zaworach wymienione... hmmm...pomysly sie koncza co moze byc nie tak...albo poprostu moze ten typ tak ma???

<<<ByLe SiĘ tUrLaŁo>>>

Tytuł:
PostNapisane: 12 lut 2009, o 18:58 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 1h 33m 32s
Otrzymał podziękowań: 1 raz
auto: Cordoba
Ten typ tak nie ma, mam taki sam silnik i nie bierze ani grama oleju.
Napisz jaka wyszła kompresja, co mierzył mechanik.
Olej uszczelnia, owszem ale do pewnego momentu, po to robi się próbę kompresji na sucho i próbę olejową.
Ale skoro auto jeździ dynamicznie, nie czuć spadku mocy, nie szarpie, to widocznie kompresje ma zdrową.
Jest też opcja pęknięcia kanałów olejowych w głowicy i przedostawania się oleju do komory spalania, ale tego bez demontażu głowicy i próby szczelności nie stwierdzi.

Tytuł:
PostNapisane: 12 lut 2009, o 20:23 
Uzytkownik
Uzytkownik

no to jak ten typ tak nie ma podjade w ten weekend do mechanika i zobaczymy to sprezanie jeszcze raz a jak bedzie ok to zostaje glowica.....

<<<ByLe SiĘ tUrLaŁo>>>

Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2009, o 16:49 
Uzytkownik
Uzytkownik

Online: 11h 13m 3s
auto: ibiza
witam posiadam ibize 2000 1.9sdi. ostatnio jechalem w dluzsza trase dokladnie w bieszczady i w pewnym momencie podjezdzajac pod gor zaswiecila sie kontrolka oleju , po czym zatrzymalem samochod w wmiare rownym miejscy i wyciagajac bagnet zdziwilem sie troche no byl praktyczniesuchy, ale po ponownym odpaleniu silnika kontrolka juz nie siwecila i podjechalem na najblizsza stacje i kupilem olej wlalem ok 07l i bagnet pokazywal prawie min. wracajac do domu dolalem reszte ok 0.3l na miejscu sprawdzajac bagnet znow byl praktycznie suchy i wlalem znowu tym razem 1l. i pokazuje min. moje pytanie brzy co moze byc przyczyna tak duzego zuzycia oleju. z gory dzieki

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1